Ogloszenia drobne. Bytom.pl
Bezpłatne ogłoszenia drobne w Bytomiu

Dodaj Ogłoszenie
Potwierdź
Kasuj

Ogłoszenia w serwisie: 5162 / Ogłoszenia oczekujące: 5
Szuk. zaawan.

Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w związku z RODO są umieszczone w Polityce prywatności
Serwis używa CIASTECZEK. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na zapisywanie ciasteczek na swoim komputerze zgodnie z regulaminem serwisu
Bramy garaże ogrodzenia automatyka

Mieszkania Nieruchomosci - Wszystkie \ Mieszkania Nieruchomości \ Nieruchomości kupię

Nr ogłoszenia 71509 z dnia 2019-07-11 / OFERTA PRYWATNA

Oddłużanie nieruchomości, antywindykacja, komornik

Posiadasz nieruchomość z problemem prawnym ? z długiem ? spadkową ? zajętą przez komornika lub w trakcie egzekucji ? Napisz!

Pomagamy w oddłużaniu nieruchomości wszelkiego rodzaju: mieszkań, domów, działek, nieruchomości rolnych.

Masz udziały w nieruchomości i nie masz pojęcia co z nimi zrobić ? Napisz!

Żyjemy w czasach gdzie zadłużamy się i swoje nieruchomości na potęgę. Restrukturyzacja i przeorganizowanie sfery finansowej w takiej sytuacji jest niezbędne. Kredyty hipoteczne wśród młodych małżeństw stają się niemal czymś naturalnym. Ciągle rosnąca liczba pojawiających się coraz atrakcyjniejszych ofert kredytowych zachęca do zadłużania się. Niestety nie zawsze spłacanie zaciągniętego kredytu jest rzeczą prostą. Zdarzają się sytuacje uniemożliwiające dalsze spłaty zaciągniętych pożyczek i kredytów także kredytów hipotecznych.
Na czym polega proces oddłużenia nieruchomości?

Oddłużanie nieruchomości to proces polegający na negocjacjach z komornikami, bankami i innymi wierzycielami w celu uzyskania swobody finansowej dłużnika. Bardzo często to ugody, porozumienia lub zamiana nieruchomości na tańszą. Wszystko po to, żeby żyć spokojniej i zacząć od nowa budować stabilność finansową.

Co robić, żeby ponownie finansowo stanąć na nogi po utracie płynności finansowej aby nie doprowadzić do popadnięcia w pętlę zadłużenia? Rozwiązań jest kilka w zależności od etapu zadłużenia.

Rozwiązania:


Negocjacja z komornikiem kosztów egzekucyjnych w tym opłaty manipulacyjnej. Komornik sądowy za podejmowane przez siebie czynności egzekucyjne pobiera z reguły wysokie opłaty. Nie oznacza to, że nie można podjąć próby negocjacji i spróbować zmniejszyć sumę opłaty egzekucyjnej. Bywają sytuacje kiedy komornik w znacznej wielkości obniża opłatę egzekucyjną za czynności egzekucyjne. Warto więc podejmować wysiłki i umówić się na spotkanie w kancelarii komorniczej celem podjęcia rozmów w tym zakresie.

Zawarcie ugody z bankiem w sytuacji kiedy zaciągnięty kredyt został wypowiedziany lub złożenie wniosku o odroczenie terminy płatności rat. Banki widząc zaangażowanie kredytobiorcy często wychodzą im naprzeciw. W przypadku wypowiedzianych kredytów niejednokrotnie zdarza się zawarcie ugody dotyczącej zadłużenia, w której bank wydłuża termin spłat lub rezygnuje z części prowizji czy odsetek. Warto podjąć starania w celu odroczenia lub zminimalizowania zadłużenia. Następstwem wypowiedzenia kredytu jest bowiem przekazanie sprawy do sądu i egzekucja na podstawie przepisów egzekucyjnych lub sprzedaż istniejącego zadłużenia firmie windykacyjnej. I jedno i drugie rozwiązanie powoduje wzrost kosztów. Poza kredytem do spłaty wraz z odsetkami doliczone zostaną koszty obsługi, kolejnych odsetek, postępowania i egzekucji komorniczej. Warto pochylić się nad próbą polubownego załatwienia sprawy i nie doprowadzenie do skrajnej już sytuacji przymusowego egzekwowania długu. Jeżeli kredyt hipoteczny zostanie egzekwowany na drodze przymusowej, może się zdarzyć, że środki pochodzące ze sprzedaży egzekucyjnej mieszkania nie zaspokoją go w całości i pozostanie jeszcze do spłaty jakaś część długu. Niestety takie sytuacje zdarzają się nader często stąd zawsze podjęcie próby utrzymania płynności finansowej są istotne.

Zamiana mieszkania to kolejne rozwiązanie, z którego można skorzystać w przypadku rosnącego zadłużenia. Zadłużenie kredytowe nieruchomości, którego nie jest się wstanie regulować czy to ze względu na spadek płynności czy z innych powodów nie oznacza jeszcze katastrofy. Można rozejrzeć się na rynku nieruchomości i rozważyć zamianę mieszkania na inne albo na mniejsze albo położone w tańszej dzielnicy lub oddalone od centrum miasta. Skorzystanie z tej możliwości powraca płynność finansową a jednocześnie zachowuje się własność mieszkania bez ryzyka popadnięcia w pętlę zadłużenia.

Przeniesienie hipoteki na inną nieruchomość. Jeżeli właściciel mieszkania posiada inne nieruchomości, działki za miastem czy udział w gospodarstwie może podjąć próbę przeniesienia hipoteki na tę inną nieruchomość. Przeniesienie hipoteki może być też połączone ze zmiana mieszkania na mniejsze lub położone w innej lokalizacji.

Negocjacje z wierzycielami prywatnymi. Jeżeli zadłużenie wynika z prywatnych zobowiązań umownych to podjęcie negocjacji z wierzycielami stanowi jedno z oczywistych rozwiązań w celu modyfikacji poprzednio powziętych ustaleń. Zmiana postanowień umownych w drodze negocjacji co doprowadzi do przywrócenia płynności zaburzonej wskutek nieprzewidzianych okoliczności powinno być naturalnym działaniem. Wierzycielowi prywatnemu ze względu na płynące z tego korzyści łatwiej będzie pójść na pewne ustępstwa w drodze ugody niż tracić czas i pieniądze w celu przymusowego odzyskiwania długu w drodze egzekucyjnej.

Szybka sprzedaż nieruchomości. Jednym z rozwiązań wyjścia z zadłużenia nieruchomości jest jej sprzedaż. Jednakże w przypadku zadłużonego mieszkania sprzedaż wcale nie jest tak prostą rzeczą jak mogłoby się wydawać. Po pierwsze kwestia ustalenia odpowiedniej ceny, która pokryłaby zobowiązania i jednocześnie była ceną ofertową, na której zapłatę zgodzi się chętny nabywca. Po drugie znalezienie chętnego nabywcy też nie jest wcale proste. Zainteresowani kupnem mogą mieć obawy co do bezpieczeństwa przeprowadzenia transakcji z uwagi na istniejące wpisy w księdze wieczystej. Zadłużenie odnotowane w księdze wieczystej w postaci wpisów odstrasza potencjalnych kupujących. Jeszcze bardziej odstraszające jest zadłużenie komornicze, którego kupcy się bardzo obawiają.

Cena: 100000

Autor: Dagmara

Kontakt:

  • adres email:
  • telefon: 736083054
  • tel. komorkowy: 736083054

Wstecz

Ilość wyświetleń: 55
Nie zapomnij powołać się na serwis ogloszeniadrobne.bytom.pl
Inne ogłoszenia z kategorii: Nieruchomości kupię
Inne ogłoszenia tego użytkownika (2 ogł.):
Skuteczna reklama firmy
 Zobacz również:


Korzystając z serwisu www.ogloszeniadrobne.bytom.pl akceptujesz jego regulamin!
Copyright © 2005 - 2019 ogloszeniadrobne.bytom.pl